Ferran Soriano
fot. www.mancity.com

Dyrektor generalny Manchesteru City, Ferran Soriano zapowiedział, że klub będzie trzymał się swojej polityki transferowej, w myśl której zrezygnował z próby podpisania umowy z kapitanem West Ham United, Declanem Rice’em.

Obywatele walczyli o podpisanie kontraktu z Ricem w zeszłym tygodniu, ale ostatecznie zrezygnowali z tego, gdy Arsenal złożył ofertę w okolicach 105 milionów funtów.

Rice jest teraz bliski transferu na Emirates Stadium, a mistrzowie Anglii wycofują się z transakcji, którą uważają za zbyt kosztowną. Manchester City pokazywał w przeszłości, że potrafi rezygnować z transferów, których wyceny uważa za zbyt wysokiej, czego przykładem byli Harry Maguire, Alexis Sanchez i Jorginho.

Soriano podkreślił, że strategia transferowa klubu jest dobrze przemyślana, a angielscy mistrzowie trzymają się polityki, którą niedawno przyjęli.

– Jeśli spojrzysz na to, co zrobiliśmy na początku tego projektu, okazało się, że było wiele zmian i inwestycji, ale to koniec. Jeśli spojrzysz na to, co zrobiliśmy w ciągu ostatnich pięciu lat, nasz poziom inwestycji w nowych graczy jest dobrze przemyślany – powiedział Soriano, ogłaszając nową umowę sponsorską z OKX.

– Nie jesteśmy największymi wydawcami netto w zeszłym roku ani w ciągu ostatnich trzech lub pięciu lat. Mamy strategię, dzięki której wiemy, co robić i możemy to zrobić z czasem i inteligencją. Kiedy nie podoba nam się umowa, wycofujemy się i nie panikujemy.

Manchester City dokonał już jednego transferu tego lata, sprowadzając Mateo Kovacicia z Chelsea, a Ilkay Gündogan odszedł na zasadzie darmowego transferu do Barcelony.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj