Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, David Silva jest przekonany, że kolejny sezon w wykonaniu drużyny Obywateli, będzie o wiele lepszy od obecnego.

Reprezentant Hiszpanii jest przekonany, że trenerskie umiejętności Pepa Guardioli pozwolą drużynie wskoczyć na jeszcze wyższy poziom, po pierwszym, rozpoznawczym sezonie.

– To, co sprawia, że Pep Guardiola jest tak wyjątkowym trenerem, to fakt, że daje piłkarzom wszystkie możliwe klucze, aby wygrać kolejne spotkanie – powiedziała Silva. 

– Przewiduje wydarzenia, które mogą się wydarzyć, a potem zdarzają się podczas meczu.

– Guardiola jest mistrzem w czytaniu gry. W następnym sezonie musimy walczyć o wszystko, o wszystkie możliwe trofea.

– Obecny sezon był naszym pierwszym kontaktem, nastąpiła zmiana idei. Zespół rozumie pomysły trenera i w następnym sezonie będzie je realizował.

– Musimy wygrywać. Mamy jasne pomysły i jestem pewien, że pojawią się nowi gracze, którzy pomogą nam osiągnąć nasze cele.

– Dla mnie był to dobry sezon, ale kiedy nie wygrasz trofeów, czujesz się trochę rozczarowany. Jesteśmy tutaj, aby wygrywać trofea.

– To pierwszy sezon Pepa Guardioli, w którym wprowadził kilka nowych pomysłów na grę. Realizujemy je od pewnego czasu i myślę, że stopniowo będziemy osiągać nasze cele.

– Mieliśmy dobre mecze na własnym stadionie przeciwko czołowym drużynom: Tottenhamowi, Arsenalowi, Chelsea i Liverpoolowi. Graliśmy w nich naprawdę dobrze, ale nie dostaliśmy wszystkiego, na co zasłużyliśmy. W następnym sezonie nie możemy pozwolić, aby w takich spotkaniach nie zdobywać kompletu punktów.

– Zagraliśmy jeden mecz mniej niż Liverpool i są tylko punkt przed nami.Musimy wygrać trzy kolejne mecze, a wtedy zagramy w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów bez kwalifikacji.

– Mam nadzieję, że będziemy w stanie wygrać wszystkie z nich i wziąć udział w najbliższej Lidze Mistrzów, co jest teraz naszym głównym celem.