fot. premierleague.com

Prezydent UEFA, Aleksander Ceferin przyznał, że kluby mogą być zmuszone zacząć rozgrywki od nowa na początku przyszłego sezonu, co oznacza, że sezon 2019/20 zostałby uznany za nieważny.

W angielskiej Premier League, Liverpool może pochwalić się 25-punktową przewagą nad Manchesterem City, a The Reds dzielą tylko dwa zwycięstwa od zdobycia pierwszego tytułu mistrzowskiego od 1990 roku.

Świetny sezon Liverpoolu może jednak zostać przerwany przez pandemię koronawirusa. Istnieje nadzieja, że ??sezon zostanie wznowiony we właściwym czasie, ale ponieważ pandemia nie ustępuje, zaczynają pojawiać się obawy dotyczące dokończenia sezonu.

Aleksander Ceferin poinformował, że istnieją trzy opcje, które świat piłki nożnej rozważa jako możliwe sposoby zakończenia sezonu, w tym rozpoczęcie anulowanie rozgrywek i wznowienie ich od nowa od początku sezonu 2019/20.

? Istnieje plan A, B i C ? wyjaśnił Ceferin.

? Trzy opcje mają zostać wdrożone odpowiednio w połowie maja, w czerwcu lub pod koniec czerwca.

? Istnieje również możliwość wznowienia rozgrywek na początku następnego sezonu, a następnie rozpoczęcie rozgrywek od nowa. Analizujemy najlepsze rozwiązania dla lig i klubów.

Źródło: www.uefa.com

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kopara13
Kopara13
3 lat temu

Anulować sezon i zacząć od nowa – najlepszy wariant dla nas 😀