Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Kończące się letnie okienko transferowe sprawia, że kluby z wielką intensywnością monitorują rynek transferowych w poszukiwaniu ostatnich wzmocnień na starcie sezonu 2017/18.

Od dłuższego czasu wiadomo, że jednym z priorytetów Manchesteru City jest zakontraktowanie napastnika londyńskiego Arsenalu, Alexisa Sancheza, ale rozmowy z Kanonierami nie układają się po myśli klubu z Etihad Stadium.

Mirror donosi, że determinacja Manchesteru City jest na tyle wielka, że jest on skłonny przeprowadzić z londyńczykami spektakularną wymianę.

W zamian za transfer Sancheza, szkoleniowiec Obywateli, Pep Guardiola jest podobno skłonny zezwolić na transfer do Londynu swojego podstawowego zawodnika – Raheema Sterlinga.

W rozliczeniu między klubami miałaby oczywiście zostać uwzględniona także kwota, jaką Manchester City musiałby dopłacić Arsenalowi w wyniku tej operacji.

Kierownictwo The Citizens wierzy, że ewentualna przeprowadzka Sterlinga może nakłonić Arsenal do zmiany swojego stanowiska co do przyszłości Sancheza.