Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Bohater Manchesteru City w spotkaniu III rundy Carabao Cup z West Bromem, Leroy Sane przyznał w pomeczowej wypowiedzi, że celem zespołu zawsze jest zwycięstwo. Strzelec dwóch goli i MOTM zapewnił, że trofeum Pucharu Ligi jest dla The Citizens tak samo ważne, jak i inne rozgrywki.

– Każdy piłkarz chce wygrywać wszystko, co możliwe. To nasze marzenie i każdy potrzebuje takiej motywacji, żeby zwyciężać w kolejnych spotkaniach.

– Nieważne w jakich rozgrywkach gramy, chcemy wygrywać.

Zdaniem Niemca Obywatele mieli na The Hawthorns wystarczająco dużo szans, aby rozstrzygnąć losy meczu już w pierwszej połowie i niepotrzebnie dopuścili do nerwów w końcówce.

– Mogliśmy strzelić więcej goli w pierwszej połowie. Mieliśmy wystarczająco dużo okazji, aby uspokoić grę.

– W drugiej połowie nie mieliśmy aż tak dobrego kontaktu z piłką. Potem oni grali sporo długich piłek i mieliśmy szczęście, że nie strzelili gola w ostatnich minutach. 

Pep Guardiola zdecydował się na aż osiem zmian w pierwszej jedenastce w porównaniu z ostatnim meczem ligowym. Według Sane silna rywalizacja o miejsce w wyjściowej jedenastce działa na The Citizens pozytywnie.

– Każdy zawodnik chciałby mieć miejsce w pierwszej jedenastce. Myślę, że to dodatkowa motywacja, aby pokazać trenerowi chęć gry.