Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Według informacji dziennika Bild, Manchester City niebawem powinien oficjalnie poinformować o zakontraktowaniu pomocnika Schalke 04 Gelsenkirchen, Leroya Sane.

Zdaniem gazety reprezentant Niemiec ustalił już warunki swojego czteroletniego kontraktu z ekipą Obywateli, a głównym powodem jego transferu była chęć współpracy z trenerem Pepem Guardiolą.

Mimo, że zawodnik jest już zdecydowany w kwestii przeprowadzki na Etihad Stadium, Manchester City nie złożył oficjalnej oferty kupna 20-latka.

Anglicy interesowali się zawodnikiem już podczas zimowego okienka transferowego, ale wówczas Schalke nie skorzystało z 55 milionowej oferty kupna zawodnika, ogłaszając że może rozpocząć jakiekolwiek rozmowy w lecie.

Tym razem Obywatele grają na czas. W związku z zawarciem porozumienia z samym Sane, Manchester City zyskał kartę przetargową przy negocjacjach z Schalke i próbuje nieco obniżyć sumę odstępnego.

W kontrakcie Niemca znajduje się bowiem klauzula pozwalająca mu na odejście z klubu w 2017 roku za 37 milionów euro. Jeżeli Schalke nie zdecyduje się na przyjęcie oferty z Manchesteru, za rok straci nie tylko piłkarza, ale i część pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj