Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Alexis Sanchez jest coraz bliżej odejścia z Arsenalu.

Reprezentant Chile od dłuższego czasu łączony był z odejściem z londyńskiego klubu, a ogromną chęć jego pozyskania wykazywał Manchester City.

Wszystko jednak wskazuje, że były zawodnik Barcelony nie trafi do zespołu Obywateli i podąży śladem brazylijskiego obrońcy – Daniel Alvesa. Doświadczony defensor przez długi czas łączony był z przenosinami do Manchesteru, by ostatecznie parafować umowę z Paris Saint-Germain.

Reprezentant Chile pojawił się w piątek Paryżu, gdzie w hotelu Royal Monceau wraz ze swoim agentem spotkał się z przedstawicielami PSG – Antero Henriquem (dyrektor sportowy) i Nasserem Al-Khelaifim (prezes zarządu), aby porozmawiać na temat przenosin do drużyny wicemistrza Francji.

Sanchez nie porozumiał się z Arsenalem w kwestii parafowania nowego kontraktu, a na dodatek poinformował, że w sezonie 2017/18 chciałby bronić barw klubu grającego w Lidze Mistrzów, w wymogi które nie wpisuje się Arsenal.

Dotychczas wydawało się, że napastnik przeniesie się do City, ale wydarzenia ostatnich dni najprawdopodobniej rozwiązały kwestię dalszych losów piłkarza.