Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Jak już wiemy w letnim okienku transferowym klub opuści 2 bocznych obrońców – Pablo Zabaleta oraz Gael Clichy. Niewykluczone jednak, że dołączy do nich także Bacary Sagna.

Kontrakt Francuza wygasa tego lata, a zawodnik podaje, że wciąż nie otrzymał od klubu żadnej oferty przedłużenia kontraktu. Z uwagi na nową politykę transferową Obywateli, która zakłada stopniowe pozbywanie się ze składu weteranów, którzy z uwagi na coraz gorsze warunki kondycyjne przestają odgrywać w Manchesterze City większe role, bardzo prawdopodobne, że Sagna także pożegna się z Etihad.

Zapytany o swoją przyszłość w Manchesterze Francuz odparł: -Na razie nic nie wiem. Mój kontrakt wygasa latem i nie wiem co dalej.

– Staram się na razie cieszyć każdym dniem i nie zaprzątać sobie tym głowy. Na ten moment jestem zadowolony z końcówki sezonu w wykonaniu drużyny.

– Jeśli chodzi o moją przyszłość, kontrakt zaraz mi się kończy więc jestem otwarty na propozycje.

Odnośnie pozostałych weteranów w składzie, Manchester City zamierza zaoferować Willy’emu Caballero oraz Yayi Toure roczne przedłużenie kontraktu. Obydwaj zawodnicy byli ważnymi ogniwami drużyny, a opcja związania się z Manchesterem City na jeszcze jeden rok jest swego rodzaju podziękowaniem zarządu za ich spory wkład w wyniki osiągnięte przez zespół.

Sagna spotkał się także z pytaniem o to, czy kwestia jego przyszłości zostanie rozstrzygnięta jeszcze w tym tygodniu, na co odparł – To wie tylko Bóg. Znacie mnie, ja zawsze staram się dać z siebie wszystko kiedy tylko jestem na boisku.

– Ten sezon był dla mnie dziwny, ze względu na kontuzje. Wróciłem z Euro, po długim i ciężkim poprzednim sezonie i starałem się nauczyć przy Pepie jak najwięcej.

– Przez ten rok wiele się nauczyłem i jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony, że zostałem tu jeszcze przynajmniej przez rok. Człowiek całe życie rozwija się i czegoś się uczy i myślę, że w tym sezonie bardzo się rozwinąłem zarówno jako piłkarz, jak i człowiek.