Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Defensor Manchesteru City, Bacary Sagna jest przekonany, że Burnley będzie niezwykle wymagającym przeciwnikiem w poniedziałkowym meczu 20. kolejki Premier League.

– Burnley zawsze było trudnym przeciwnikiem, ponieważ dają z siebie 100% w każdym spotkaniu. Mają świadomość, że nie należą do faworytów ligi, ale mają jakościowych graczy, z których wielu moim zdaniem jest po prostu niedocenianych – stwierdził defensor City.

– Większość z nich grało w różnych klubach i na dużych obiektach. Moim zdaniem całkowicie zasługują na grę w Premier League i wiele osób ich bagatelizuje.

– W ubiegłym roku grali bardzo dobrze w Championship i zatrzymali większość swoich kluczowych graczy. Obserwowałem ich spotkania i uważam, że grali dobry futbol.

– Chcemy, aby odnieść sukces, więc musimy wygrać z nimi, szczególnie po porażce z Liverpoolem w sylwestra, która bardzo nas rozczarowała. Nigdy nie poddamy się – nikt nie robi tego na tym etapie sezonu, a każdy z nas jest profesjonalistą i w pełni oddaje się temu co robi.

– Nie ma czegoś takiego w Premier League jak łatwe trzy punkty. Najlepszym przykładem tego jest nasz mecz z Middlesbrough. Graliśmy dobrze przez cały mecz, stworzyliśmy trzy lub cztery dogodne sytuacje, a potem w ostatniej chwili straciliśmy bramkę.

– W ostateczności zamiast trzech punktów zdobyliśmy tylko jeden, więc był to bardzo rozczarowujący wynik. Nauczyliśmy się jednak, że kiedy masz przewagę, musisz zamknąć mecz jak najszybciej.