Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Arrigo Sacchi, trener nazywany ojcem chrzestnym współczesnego futbolu, autor wielkich sukcesów Milanu z przełomu lat 80. i 90. oraz były szkoleniowiec reprezentacji Włoch, udzielił ostatnio wywiadu, w którym wyraził swoje uznanie dla Pepa Guardioli. Legendarny szkoleniowiec przyznał, że Katalończyk ma wpływ na ewolucję piłki nożnej, podobnie jak w przeszłości robili to Rinus Michels i Johan Cruyff, wznosząc futbol totalny na zupełnie nowy poziom.

– On jest perfekcjonistą, ma na punkcie piłki obsesję. Jest jednym z czołowych dziesięciu trenerów, którzy od 1950 roku przyczynili się do ewolucji futbolu. Wywodzi się z tradycji Ajaxu, Rinusa Michelsa i Johanna Cruyffa.

– Wzniósł futbol totalny na jeszcze wyższy poziom. Dodaje coś do tego, co było, czyniąc to jeszcze lepszym. Jest wielkim trenerem i Manchester City gra jego sposobem, w prawdziwym stylu.

– Wierzę w futbol totalny. Guardiola powiedział mi kiedyś: Wszystko zawdzięczam tobie i Cruyffowi. Odpowiedziałem mu: Bez Rinusa Michelsa nie byłoby dziś mowy ani o Cruyffie, ani o Guardioli.

– Guardiola i Maurizio Sarri (Napoli) nie myślą o piłce nożnej wyłącznie jak o walce, tylko jak o pasji i kreatywności, gdzie piękno gry podkreśla wagę zwycięstwa.

Sacchi stwierdził także, że ostatni mecz The Citizens z Chelsea na Stamford Bridge był jednym z najlepszych, jakie kiedykolwiek widział.

– Oglądałem spotkanie Chelsea-Manchester City i wydawało się, że to zupełnie inny sport. To był niezwykły mecz, jeden z najlepszych, jakie w życiu widziałem. Po prostu fantastyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj