Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Skrzydłowy Bayernu Monachium, Arjen Robben, podzielił się w wywiadzie dla Daily Mail swoimi przemyśleniami na temat przejścia Pepa Guardioli na Etihad Stadium. Holender opisał styl pracy hiszpańskiego szkoleniowca i stwierdził, że jego filozofia futbolu odmieni Manchester City.

– Sposób, w jaki on myśli o piłce nożnej, jak powinno się w nią grać- to właśnie będzie chciał wnieść do Manchesteru. Może być ciekawie- z piłkarzami jakich już ma i jakich jeszcze sprowadzi, zapowiada się interesujący projekt.

– Ogólnie, praca z nim jest wspaniałym doświadczeniem, bo żyjesz futbolem 24/7. On bez przerwy myśli, jak ulepszyć drużynę i poszczególnych zawodników.

Robben zwrócił również uwagę na wymienność pozycji, która jest dla Guardioli bardzo ważna.

– On zmieni pozycje niektórym graczom. Nie tylko dlatego, że według niego tak będzie lepiej dla zespołu, ale także dlatego, aby lepiej wykorzystać walory zawodników. Te drobne zmiany są czymś ciekawym, ponieważ dają drużynie elastyczność.

– Normalnie grałem na skrzydle, ale Guardiola ustawiał mnie również w środku pola, za napastnikiem albo jako prawego napastnika.

– On mówi mnóstwo o futbolu i taktyce. To sprawia, że sam jako piłkarz zaczynasz myśleć o tym, co robisz na boisku.    

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj