Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

We wtorkowy wieczór, Manchester City w zaległym meczu Premier League zmierzy się na własnym boisku z West Bromwich Albion. Poniżej najważniejsze informacje przed tym spotkaniem.

Manchester City – West Bromwich Albion
16.05.2017, 21:00, Premier League

Sędzia: Craig Pawson

Sytuacja kadrowa

Manchester City: W zespole Obywateli na murawie nie zameldują się Ilkay Gündogan, Claudio Bravo, John Stones i Fabian Delph.

West Bromwich Albion: Hal Robson-Kanu i Gareth McAuley powinni powrócić do składu. Występ Matta Phillipsa stoi z kolei pod znakiem zapytania.

Kluczowe cytaty

Pep Guardiola:  – Fabian Delph jest kontuzjowany. Nie sądzę, aby zagrał jeszcze tym sezonie. Pozostali zawodnicy są zdrowi, z wyjątkiem Gundogana i Bravo. John Stones nie wróci już do gry w tym sezonie.

– Mam wiele szacunku dla ludzi, zawodników i menedżerów, którzy robią to, co robią od dłuższego czasu. Dziewięć lat tutaj jest czymś niesamowitym i nie sądzę, aby prędko pojawił się ktoś, kto grałby tu dziewięć lat. Wpływ Zabalety na ten zespół był niesamowity; Zaba był jednym z pierwszych graczy, który tu przyjechał i pomógł klubowi, w którym jest do teraz. 

 – West Bromwich i Watford są profesjonalistami i zagrają, aby wygrać. Zespoły prowadzone przez Tony’ego Pulisa nie kalkulują. To kluczowe mecze dla nas, do których będziemy gotowi.

Ostatnie spotkanie

Manchester City pokonał WBA 4:0 na The Hawthorns na początku tegorocznego sezonu, po dwóch bramkach Sergio Aguero i Ilkay Gundogana.