Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Po 2- tygodniowej przerwie piłkarze Premier League wracają na boiska. Spośród wielu ciekawych pojedynków, nas najbardziej interesuje zaplanowany na sobotę 15.09 na godzinę 16:00 mecz Manchesteru City z FC Fulham na rodzimym Etihad Stadium.

Sytuacja kadrowa

Manchester City:

Na boisku wciąż nie zobaczymy leczących przewlekłe kontuzje Kevina DeBruyne i Claudio Bravo. Możemy natomiast liczyć na powołanie do 18- osobowej kadry Brazylijczyka Danilo, który po urazie odniesionym na mistrzostwach świata trenował już z drużyną. Pod znakiem zapytania pozostaje występ Raheema Sterlinga. Decyzję o tym czy 23-letni skrzydłowy będzie gotów na spotkanie z Londyńczykami podejmie sztab medyczny i sam Pep Guardiola.

Fulham FC:

Tom Cairney, Tim Ream, Floyd Ayite narzekają na drobne urazy i ich występ przeciwko Obywatelom stoi pod znakiem zapytania. Poza tym trener drużyny z Craven Cottage Slaviša Jokanović do końca września zmuszony jest zrezygnować z usług Neeskensa Kebano.

Jeden na jeden:

We wszystkich rozgrywkach obie ekipy na przeciw siebie stawały 63 razy. Bilans tych spotkań leży zdecydowanie po stronie drużyny z niebieskiej części Manchesteru, który pokonał swoich sobotnich przeciwników 30 razy, podczas gdy Londyńczycy okazali się lepsi od Obywateli w 17 przypadkach. 16 meczów zakończyło się wynikiem nierozstrzygniętym.

Manchester City ostatni raz spotkał się z Londyńczykami w marcu 2014 roku. Hat- trickiem w tym meczu popisał się Yaya Toure. Do bagażu 5 bramek, które Fulham musiał wywieźć z Etihad Stadium dołączyli się Fernandinho i Martin Demichelis.

Z ostatnich 11 ligowych spotkań pomiędzy obiema drużynami Obywatele nie przegrali ani jednego, odnosząc aż 8 zwycięstw w tym 5 pod rząd.

Ostatnie zwycięstwo The Cottagers nad City datowane jest na kwiecień 2009 roku kiedy to drużyna Craven Cottage pokonała Obywateli na wyjeździe 3:1.

 

Sędzia główny: Stuart Attwell

Asystenci: Constantine Hatzidakis, Richard West

Czwarty oficjalny: Martin Atkinson

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj