Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Newport County będzie przeciwnikiem Obywateli w 5 rundzie Pucharu Anglii.

Zajmujący 14 pozycję w League Two (czarty poziom rozgrywkowy) Walijczycy pokonali przed własną publicznością w powtórzonym meczu wyżej notowany Middlesbrough F.C. 2:0.

Drużyna z południowej Walii ostatni raz tak daleko w Pucharze Anglii zaszła dokładnie 70 lat temu.

Ekipa Mike?a Flynna przed własną publicznością jest niepokonana od 5 pucharowych meczów, odprawiając między innymi z kwitkiem drużyny z wyższych lig.

Warto wspomnieć, że Manchester City jeszcze nigdy nie miał okazji zagrać z Newport na obecnym stadionie czwartoligowca Rodney Parade. Jedyne dwa spotkania ligowe pomiędzy obiema drużynami odbyły się w sezonie 1946/47. Wtedy to Obywatele na Somerton Park pokonali popularnych The Exiles (Wygnani) 3:0, by następnie w rewanżu na Maine Road zaaplikować przeciwnikowi 5 bramek tracąc tylko jedną. Ostatnie starcie obu zespołów miało miejsce w 1962 roku kiedy to Obywatele w ramach rozgrywek o Puchar Ligi pokonali Walijczyków na Somerton Park 2:1.

Newport County w drodze do 5 rundy FA Cup w pokonanym polu zostawili tak uznane firmy jak Leicester City, Middlesbrough oraz Wrexham i FC Metropolitan Police.

Newport County ? Manchester City

Rodney Parade, 16.02.2019, godzina 18:30

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj