Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Mikel Arteta od ponad 3 lat przy boku Pepa Guardioli pracuje jako trener w  Manchesterze City i walnie przyczynił się do zdobycia przez Obywateli dwóch mistrzostw Anglii.

W ostatnich tygodniach w mediach przewijają się jednak informacje, że obowiązujący Hiszpana do 30.06.2021 roku kontrakt z drużyną z Etihad Stadium nie tylko, że nie zostanie przedłużony, ale może być za porozumieniem stron rozwiązany jeszcze w bieżącym sezonie.

Angielskie bulwarowe tabloidy spekulują, że Mikel Arteta jest głównym kandydatem na objęcie sukcesji po nieradzącym sobie z presją szkoleniowcu Arsenalu Londyn Unaiu Emerym. Co więcej, The Sun donosi, że gdyby  37- latek otrzymał telefon od swojego byłego pracodawcy z propozycją objęcia stanowisko trenera The Gunners, menedżerowie SkyBlues nie robiliby mu w tym przeszkód.

Dla urodzonego w San Sebastian byłego środkowego pomocnika między innymi: Barcelony, PSG, Glasgow Rangers, Realu San Sebastian, Evertonu, który wiele nauczył, się będąc asystentem Guardioli, byłby to debiut w roli pierwszego trenera jednej z topowych drużyn Premier League.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj