Etihad Stadium

W ramach 27. kolejki Premier League Obywatele pewnie pokonali Leicester City 5-1 w meczu rozgrywanym na Etihad Stadium. Strzeleniem 4 bramek wyróżnił się Sergio Aguero.

Kevin De Bruyne, zaliczany przed tym spotkaniem do najbardziej utalentowanych zawodników świata przez Pepa Guardiolę, popisał się świetną asystą w 3. minucie i Raheem Sterling wpisał się na listę strzelców.

Nie udało się jednak utrzymać prowadzenia do przerwy. The Citizens stracili bramkę w 24. minucie za sprawą Jaimiego Vardy?ego. Sytuację próbował ratować Aymeric Laporte, jednak futbolówka wpadła po rykoszecie do siatki.

Po zmianie stron świetną skutecznością popisał się Sergio Aguero. Bramki Argentyńczyka w 48. i 53. minucie ustawiły obraz gry. Kolejne dwie, w 77. oraz 90. minucie, dobitnie zaakcentowały przewagę gospodarzy w tym meczu. Szczególnie gol z ostatniej minuty jest wart zapamiętania – napastnik Manchesteru City kapitalnie uderzył zza pola karnego, a futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Manchester City 5:1 Leicester City (1:1)