Sergio Aguero pomnik
fot. www.mancity.com

13 maja 2022 roku mija dokładnie 10 lat, kiedy Sergio Aguero w 93:20 minucie spotkania Queens Park Rangers zdobył gola na wagę zwycięstwa, które ostatecznie zapewniło Manchesterowi City tytuł mistrza Anglii.

W dziesiątą rocznicę tych wydarzeń, Manchester City odsłonił przed Etihad Stadium pomnik Argentyńczyka wykonany przez rzeźbiarza Andy’ego Scotta, który ma być podziękowaniem za jego wkład w rozwój angielskiego klubu.

? Wkład Sergio Aguero w Manchester City w epoce, która definiuje klub jest nie do przecenienia. Jest bez wątpienia jednym z najlepszych graczy, którzy kiedykolwiek grali w piłkę nożną. Kiedy nasi kibice myślą o Sergio, natychmiast przyciąga ich kultowy moment 93:20 i gol, który zapewnił klubowi pierwszy ligowy tytuł od 44 lat. Jak pokazuje jego rekord strzelecki i 260 goli dla klubu, jego dziedzictwo i wpływ na Manchester City wykracza daleko poza tamto wydarzenie ? powiedział prezes Manchesteru City, Khaldoon Al Mubarak.

? Widzieć siebie 10 lat temu jest dla mnie bardzo poruszające. W ciągu tych 10 lat udało mi się zdobyć wiele trofeów i pomóc Klubowi stać się jednym z największych na świecie. Jestem bardzo wdzięczny klubowi za wykonanie tej statuetki w uznaniu dla mojej kariery piłkarskiej w Manchesterze. To coś wyjątkowego ? powiedział z kolei Sergio Aguero.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj