Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Były obrońca Manchesteru City Richard Dunne wypowiedział się na temat występów Johna Stonesa w tym sezonie. Uważa On, ze Anglik ma potencjał, by stać sie zawodnikiem światowej klasy. 

24-letni zawodnik, po znakomitych występach na MŚ w Rosji stał sie regularnym graczem pierwszego składu, zaliczając w sumie 26 występów we wszystkich rozgrywkach.

– Gdy patrzę na jego grę, widzę że może grać na światowym poziomie. W reprezentacji selekcjoner zestawia obronę wokół niego. 

– W momencie przyjścia do klubu był niesłusznie krytykowany. Nie jest łatwo dopasować się do stylu Guardioli, tym bardziej w jego wieku.

– Przez ten czas jednak widać progres. Jest coraz lepszy, i nie widzę powodu dlaczego nie mógłby zostać zawodnikiem światowego formatu.

Na pewno swój udział w tak dobrych występach Johna ma również Laporte. Wspólnie z Anglikiem tworzą doskonale uzupełniający się duet obrońców. Jeden prawonożny, drugi lewonożny, jednak poza tym sa bardzo podobni na boisku i rozumieją się bez słów. Dunne uważa, że idealnie pasują do koncepcji Pepa:

– Uważam ze obydwoje są bardzo dobrymi zawodnikami, grają bardzo elegancko. Ze wszystkich środkowych obrońców w klubie, to Ci są swoistą wizytówką Pepa. Wpasowali się w system Guardioli. Obaj są bardzo spokojni i nie wyglądają na zestresowanych żadna sytuacją na boisku. Po prostu robią swoje.

– Koncentracja Stonesa poprawiła się, przez co jest lepszym graczem. A może być obrońcą ze ścisłego topu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj