Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Na konferencji prasowej po meczu z Napoli, Guardioli ciężko było ukryć ogromne zadowolenie z osiągniętego w Neapolu wyniku. Katalończyk przyznał, że był zachwycony postawą swojego zespołu, a w szczególności reakcji na 2 stracone bramki.

Mecz z drużyną Maurizzio Sarriego do najłatwiejszych nie należał. Dośc powiedzieć, że gospodarze w pierwszych 20 minutach zepchnęli The Citizens do głębokiej defensywy, raz po raz zagrażając bramce strzeżonej przez Edersona. Obywatele nie są już jednak tą samą drużyną co rok temu, a koszmary z poprzedniego sezonu mają już dawno za sobą. Kevin de Bruyne do spółki z Sergio Aguero poderwali zespół do walki, a w ostatecznych rozrachunku poprowadzili go do zwycięstwa 4-2.

– Staraliśmy się zamknąć ich we własnym polu karnym, ale to nie zawsze możliwe– powiedział Pep– W drugiej połowie poszło nam to znacznie lepiej.

– Byłem bardzo zadowolony z reakcji zespołu. Traciliśmy jednego gola, doprowadziliśmy do wyrównania, a potem udało nam się wypracować przewagę w posiadaniu piłki. To istotne, gdy chcesz się podnieść.

– Myślę, że graliśmy z jednym z najlepszych w Europie pod względem gry na małej przestrzeni zespołów.

– Zryw zespołu był niesamowity. Juz od meczu w Manchesterze wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe.

– Uwielbiam grę Napoli. Przez pierwsze 20 minut cierpieliśmy. Potrzeba nam rywalizacji z takimi właśnie drużynami.

– Jesteśmy zadowoleni z rezultatu oraz faktu, że mamy za sobą tak trudny mecz, a ja czułem dumę, patrząc na grę niektórych zawodników m.in Sterlinga, Sane, Danilo i Gundogana.

– Przede wszystkim jestem zadowolony z ambicji moich zawodników. To dla nas ważne zwycięstwo.

– Kiedy wszystko idzie po twojej myśli jest łatwo, nawet ja czy ty możemy się bawić.

– Najważniejsze jest to, jak reagujesz na złe momenty, a my poradziliśmy sonie z tym świetnie.