Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

– Nie rozumiem dlaczego ktoś coś takiego mówi, a potem każdy wierzy, że tak się stanie. Nikt nawet nie próbował skontaktować się z moim klubem, z moim doradcą czy nawet Juventusem. Powiedział Guardiola na konferencji prasowej po zwycięskim meczu z Watford.

Katalończyk ponadto stanowczo podkreślił:

Mam jeszcze dwuletni kontrakt i jest to niemożliwe abym zmienił klub, chyba że mnie zwolnią. Mam nawet opcję przedłużenia kontraktu o kolejne lata. Tak więc przez następne dwa lata nie przeniosę się do Juventusu.

W piątek włoski dziennikarz Luigi Guelpa poinformował, że Guardiola podpisał już wstępne porozumienie ze Starą Damą w sprawie zatrudnienia 48- latka na najbliższe 4 lata. Kilka dni wcześniej pojawiły się plotki, że brat Guardioli i zarazem jego doradca rozmawiał już z szefami Bianconerich.

Boss Obywateli odniósł się również do okoliczności w jakich pierwszą swoją bramkę na 1:0 zdobył Raheem Sterling.

– W przyszłym sezonie wprowadzony zostanie VAR i będzie sprawiedliwiej. Jeśli Sterling był na spalonym do przepraszam. Nie lubię takich sytuacji, ale my przed rozpoczęciem sezonu głosowaliśmy za VAR, inne kluby były przeciwne. Jest wiele meczów, w których bramki padają ze spalonych, gdzie przyznawane są jedenastki za ?nurnkowanie?. Właśnie dlatego VAR pomoże sędziom, by takie sytuacje nie miały miejsca.

– Dzisiaj nie mieliśmy szczęścia. Byliśmy znacznie lepsi od przeciwnika. Stworzyliśmy wiele sytuacji i dlatego zasłużyliśmy na zwycięstwo. Większość meczów jest dla nas tak trudnych ponieważ przeciwnik zorganizowany jest tak jak dzisiaj Watford. Rywal przyjechał tutaj i bronił jedenastoma piłkarzami w polu karnym. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że zagramy jeszcze ofensywniej i szybciej i nam się udało. Po pierwszej bramce było już łatwiej.

O Sterlingu, który w meczu z Watford „ustrzelił” hat-tricka Guardiola powiedział:

– Te trzy gole były fantastyczne, ale potrafi lepiej 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj