Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Gdy tylko Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika Mistrzostw Świata do lat 17, natychmiast pojawiło się wiele opinii dziennikarzy oraz piłkarskich ekspertów, przepowiadających Anglikowi wielką karierę. Głos w sprawie przyszłości utalentowanego wychowanka Manchesteru City postanowił zabrać także Pep Guardiola.

– To bardzo ważne, że Foden gra na tak wysokim poziomie- zaczął Katalończyk.

– Grał na Mistrzostwach Świata, a dzięki niemu Anglia w finale tryumfowała.

– Kiedy ten człowiek dorośnie i przyjdzie mu w przyszłości grać na Mistrzostwach Świata, to dzięki nabytemu już teraz doświadczeniu będzie wiedział co ma robić.

– Gratuluję trenerowi, całemu sztabowi szkoleniowemu oraz wszystkim, którzy byli zaangażowani w budowanie tej reprezentacji. To wielki krok, którego potrzebowała angielska piłka.

– To wszystko zaczęło się od Hiszpanii. Oni zawsze byli w 16, ćwierćfinałach… Odkąd regularnie zaczęli gościć w półfinałach, to zawsze wygrywali tę imprezę. Dlatego to zwycięstwo jest tak ważne.

Po wygranej w tak prestiżowym turnieju, narodziło się pytanie, czy zawodnicy, którzy reprezentowali Lwy Albionu, po powrocie do swoich klubów zaczną otrzymywać więcej szans do gry. Manchester City w swoich drużynach reprezentowali poza Fodenem także Curtis Anderson, Joel Latibeaudiere orazEric Garcia. Biorąc pod uwagę ilość transferów, jakie przeprowadzili tego lata Obywatele można pokusić się o przypuszczenia, iż Pep nie zamierza zbytnio polegać na wychowankach akademii The Citizens.

– Nie powiedziałbym, że kadra jest bardzo szeroka, ponieważ na tę chwilę mamy tylko 17 zawodników- tylko Aleks Zinchenko pozostał w Manchesterze- dodaje Pep.

– Nasza kadra to 16 zawodników plus jeden, więc nie jest to zbyt dużo, ale oczywiście Phil jest z nami już od początku sezonu, a mecze z Manchesterem United oraz Realem były w jego wykonaniu niesamowite.

– Trenuje z nami każdego dnia. Ma tylko 17 lat ale jest jednym z naszych zawodników. W szatni Obywateli przebywa niemal codziennie- uczy się obserwując, jak doświadczeni zawodnicy, którzy grają na wysokim poziomie się zachowują.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments