Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Manuel Pellegrini uważa, że oficjalne ogłoszenie decyzji dotyczącej zatrudnienia Pepa Guardioli od nowego sezonu, miała wpływ na jego zespół w kluczowych momentach sezonu.

Kierownictwo klubu z Etihad Stadium 1 lutego poinformowało, że wraz z początkiem sezonu 2016/17 nowym trenerem klubu zostanie Pep Guardiola, który zastąpi odchodzącego po sezonie Manuela Pellegriniego.

Tuż po tym w mediach pojawiło się sporo spekulacji na temat przyszłości niektórych piłkarzy City, co zdaniem Pellegriniego odbiło się na ich postawie w meczach z Leicesterem i Tottenhamem.

– Z różnych powodów przegraliśmy dwa mecze w lutym przeciwko Leicesterowi i Tottenhamowi, a były to mecze, które miały kluczowe znaczenie w naszej walce o tytuł – stwierdził Pellegrini.

– Jestem sfrustrowany, ponieważ nie spodziewałem się, że przegramy u siebie zarówno z Leicesterem i Tottenhamem. Istnieje wiele powodów, dlaczego tak się stało, ale na pewno nie w taki sposób chciałem kończyć sezon z City. Na początku lutego w mediach pojawiła się informacja o zmianie trenera, a także spekulacje dotyczące piłkarzy, którzy mieliby odejść z klubu przed kolejnym sezonem. Takie rzeczy bardzo mocno odbijają się na zawodnikach.

– Przegraliśmy kluczowe mecze u siebie, ale teraz jesteśmy już stabilni i cieszę się z naszej gry w ostatnich meczach. To nie jest łatwe dla zawodników, kiedy czytasz w gazeta, co stanie się w przyszłym sezonie. Kto przyjdzie, kto odejdzie – to nie jest łatwe dla piłkarzy, ab skupić się tylko i wyłącznie na grze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj