Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Manuel Pellegrini podczas konferencji prasowej przed meczem z Dynamem Kijów wrócił jeszcze na moment do ostatniego meczu w V rundzie Pucharu Anglii z Chelsea, który zakończył się porażką Obywateli 1:5.

Ponadto Chilijczyk opowiedział także o swoim odejściu z City i wpływie takiego obrotu spraw na poczynania drużyny.

Musieliśmy podjąć bardzo trudną decyzję w meczu przeciwko Chelsea, ale to był jedyny wybór na jaki mogliśmy się zdecydować w tym momencie. Mieliśmy do dyspozycji tylko 13 graczy, a naszym celem była gra we wszystkich rozgrywkach. Nie mogliśmy jednak postąpić inaczej. Wzięliśmy pod uwagę fakt, że czeka nas trudny mecz w Kijowie.

– Wydajność naszego zespołu w jutrzejszym meczu będzie miała bardzo duże znaczenie. To pierwsze 90 minut z 180 jakie nas czekają, ale to bardzo istotna gra.

– Moje odejście wraz z końcem sezonu nie jest problemem. Wszyscy gracze rozumieją, że mamy przed sobą bardzo ważne wyzwania w Lidze Mistrzów i Premier League, dlatego musimy grać dobrze w każdym meczu. Sytuacja jest prosta, bo musimy skupić się na naszych zadaniach.

– Nie myślę o przyszłości, tylko o meczu z Dynamem. Najważniejszą rzeczą jest dla mnie nasza gra w tym meczu. Chcę, aby moi piłkarze pokazali swoje maksimum. Zdajemy sobie sprawę, że to dopiero pierwszy mecz, ale musimy zrobić wszystko, aby w rewanżu grało nam się łatwiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj