Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Bez wątpienia sezon 2013/14 był dla Obywateli jednym z najlepszych, odkąd klub przejęli szejkowie. Zespół prowadzony wówczas przez Manuela Pellegriniego sięgnął po mistrzostwo kraju oraz Puchar Ligi Angielskiej, grając jednocześnie efektownie i efektywnie. Ostatni sezon Chilijczyka na Etihad był naznaczony jednak brakiem pomysłu na grę i chaosem w szatni, co poskutkowało zwolnieniem trenera, którego na tym stanowisku zastąpił Pep Guardiola.

Pellegrini jako swój największy błąd, który wpłynął znacząco na wyniki osiągane przez The Citizens postrzega wczesne ogłoszenie wiadomości o swoim odejściu, o czym nie omieszkał opowiedzieć w ostatnim wywiadzie.

– Wyciągnąłem pewną naukę ze swojego ostatniego sezonu w Manchesterze– powiedział dla Coaches Voice Pellegrini.

– Podobnie sprawa wyglądała w przypadku odejścia z Manchesteru United Sir Alexa Fergusona. Mając tak ogromne doświadczenie i wpływ na grę zespołu zdecydował się on ogłosić swoje odejście kilka miesięcy przed zakończeniem sezonu. Myślę, że zawsze postrzegał to jako największy błąd w swojej karierze. Ja tak samo myślę o swoim oświadczeniu o odejściu.

– Tak bardzo jak nie chcesz by szło to w tą stronę, zespół często ma tendencję do utraty motywacji w takich chwilach. Myślami jest już przy następnym sezonie pod wodzą nowego trenera.

– Dlatego wciąż powtarzam, że jako trener musisz ciągle się uczyć, być ostrożnym w swoich oświadczeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj