Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, Fernandinho wyznał, że jest bardzo zadowolony z faktu, że w ostatnich kilku miesiącach zyskał miano bardzo uniwersalnego zawodnika.

Były zawodnik Szachtara Donieck do niedawna uchodził za piłkarza, którego domeną jest gra w środku pola, ale trener Pep Guardiola zmienił ten tok myślenia. Pod okiem hiszpańskiego trenera, 31-latek pełni także funkcję prawego defensora, jeżeli zajdzie taka potrzeba i bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich zadań.

Zdaniem Brazylijczyka, wszechstronność jest funkcją, która potrzebna jest w każdym zespole, zwłaszcza gdy wymagający sezon wkracza w kluczowy etap.

– Uważam, że to ważne, kiedy gracze mogą dostosować się do różnych pozycji na boisku, ponieważ czasami mamy tygodnie, w których jesteśmy trapieni przez kontuzje. Wówczas to ułatwia zadanie trenerowi, gdy masz graczy, którzy mogą grać na tych pozycjach – powiedział Fernandinho.

– Myślę, że warto budować drużynę z większą elastycznością i ważne jest, aby takie osoby były w zespole.

Uniwersalność Fernandinho została dostrzeżona dopiero przez Pepa Guardiolę, ale Fernandinho zdradził, że wiedział o swoich cechach o wiele wcześniej.

– Wiedziałem o tych cechach, ponieważ kiedy miałem 15 lat, grałem na kilku pozycjach i zawsze robiłem to całkiem dobrze. Potrafiłem się dobrze przystosować do niektórych funkcji.

– Dla mnie nie była to niespodzianka. Mam nadzieję, że zawsze będę pomagać drużynie najlepiej, jak to możliwe, na różnych pozycjach, jeżeli będzie to konieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj