Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Obrońca Manchesteru City, Nicolas Otamendi po cichu liczy, że jego drużynie uda się powtórzyć w nadchodzącym meczu z West Hamem osiągnięcie z pierwszego starcia obu ekip.

6 stycznia Obywatele pokonali w Pucharze Anglii drużynę z Londynu 5:0, nie dając najmniejszych szans rywalowi. Otamendi liczy na dobrą grę swojej drużyny, ale zdaje sobie sprawę, że drużyna gospodarzy będzie chciała zaprezentować się lepiej niż w ostatnim meczu.

– Myślę, że niezależnie od tego, jak wyglądała nasza ostatnia wizyta w Londynie, ważne jest, aby utrzymać zwycięską serię, jaką rozpoczęliśmy w ostatnim meczu.

– Musimy ciężko pracować w każdym aspekcie i poprawiać błędy z poprzednich spotkań. Mam nadzieję, że rozegramy dobry mecz i uda nam się wygrać. Spodziewam się jednak, że West Ham zagra lepiej niż ostatnio.

Otamendi przedstawił także swój punkt widzenia na temat sytuacji strzeleckich stwarzanych przez City, które nie zawsze przekładają się na ilość zdobytych bramek.

– Myślę, że tworzymy wystarczająco dużo sytuacji strzeleckich. Czasami musimy uda nam się wykorzystać je wszystkie, a czasami jedną z nich. Potrzebujemy więcej cierpliwości pod bramką i powinniśmy starać się zagrać tak jak w naszym pierwszym spotkaniu z West Hamem.

– Tworzymy wiele szans, ale czasami brakuje nam skuteczności i jak powiedziałem musimy mieć więcej cierpliwości pod bramką i musimy zachować spokój.

– W obronie również zdarzają się momenty, w których rywal stworzy zaledwie dwie akcje i zdobędzie gola. To jest  trudne, kiedy zainwestujesz mnóstwo sił i kończysz mecz bez zwycięstwa.

– Jako obrońca wiem, że zawsze jest pole do poprawy, ale mam nadzieję, że wszystko będzie lepsze, każdy kolejny mecz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj