Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Jacob Davenport uda się na wypożyczenie do końca sezonu. Nowym klubem 19-letniego pomocnika będzie Burton Albion.

– Liga EDS (Elite Development Squad) nie jest tak wymagająca jak prawdziwe rozgrywki ligowe, a gra przeciwko mężczyznom, to coś czego potrzebuję, żeby zdobywać doświadczenie i się ogrywać- mówi mlody Anglik.

– Jestem otwarty na nowe wyzwania i nie mogę się doczekać startu. To właściwy czas w mojej karierze, żeby zrobić krok naprzód. Każde nowe wyzwania tak traktuje i nigdy nie boje się stawiać im czoła.  Mam nadzieję, że pomogę Burton utrzymać się w lidze.


Aktualizacja: 18:30

Sprzeczne informacje docierają do nas z Anglii, gdyż zdaniem korespondenta The Guardian, Jamiego Jacksona, Manchester City nie złożył żadnej oficjalnej oferty za Riyada Mahreza. Włodarze The Citizens poznawszy wycenę Leicester, która opiewała na 95 mln funtów zaniechali jakichkolwiek prób pozyskania zawodnika, gdyż ich zdaniem, nie jest on wart takich pieniędzy. 

Pomimo tej interesującej przesłanki, operacja zakontraktowania skrzydłowego Leicester City musi zostać odroczona, gdyż maksymalna kwota, jaką Manchester City gotowy jest przeznaczyć na Algierczyka to 65 mln funtów, co nie zadowala włodarzy Lisów. Możliwe, że Obywatele postarają się o transfer zawodnika latem. 


Manchester City potwierdza, że Olarenwaju Larry Kayode zostanie wypożyczony do francuskiego Amiens. Zawodnik sprowadzony latem z Austrii Wiedeń pół sezonu spędził na wypożyczeniu w Gronie, gdzie zanotował 12 występów w lidze oraz jeden w Pucharze Króla, nie notując żadnej bramki.


 Jak donosi Sky Sports, Eliquim Mangala jest o krok od przenosin na Goodison Park. Everton oraz Manchester City są już dogadani w kwestii formalności, jednak ostateczna decyzja należy do Francuza. Mangala w tym sezonie jest etatowym rezerwowym, który zanotował 15 występów we wszystkich rozgrywkach w barwach Obywateli. 


The Mirror donosi, iż Yaya Toure odrzucił kilka lukratywnych ofert przenosin do Chin. Iworyjczyk miał odpowiedzieć zainteresowanym klubom, że chce pomóc Pepowi w dalszej fazie sezonu i przyczynić się do sięgnięcia przez Manchester City mistrzostwa kraju.


Aktualizacja: 20:45

Rob Dorsett ze Sky Sports dotarł bliskich z otoczenia Riyada Mahreza, zdaniem których ich przyjaciel jest bardzo rozczarowany obrotem spraw w kwestii transferu. Mahrez miał zwierzać się, iż nie rozumie, dlaczego Leicester postąpiło w taki sposób.” By wydostać się z Leicester, musisz iść na wojnę, której Riyad tak bardzo chciał uniknąć”- mówi jeden z przyjaciół Algierczyka. Wielu fanów Lisów zamieściło na twitterze posty, w których wyrażają brak zrozumienia dla postępowania klubu. Zdaniem sympatyków klubu z King Power Stadium, pieniądze oferowane przez Manchester City mogłyby w przyszłości w znacznym stopniu przysłużyć się drużynie, zaś sam Mahrez nie będzie zapewne walczył na boisku jak za dawnych lat.


Aktualizacja: 23:30  

Największym beneficjentem fiaska negocjacji w sprawie transferu Riyada Mahreza jest bez wątpienia wychowanek Manchesteru City, Lukas Nmecha, który został dzisiaj włączony do seniorskiego składu Obywateli. Anglik urodzony w Hamburgu być może otrzyma kilka szans od Pepa w obliczu przedłużającej się rekonwalescencji Gabriela Jesusa.


Wciąż nie znamy końcowej decyzji w sprawie wypożyczenia Eliaquima Mangali. Trener Evertonu, Sam Allardyce stwierdził, iż „Jest blisko, tak myślę, jednak jeszcze nie jest naszym zawodnikiem. Cały dzień starałem się odsyłać piłkarzy, którzy psuli nastrój reszty drużyny. Niektórzy odeszli, inni zostali. Możliwe, że jednego zakontraktujemy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj