Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Po rozstaniu z Manchesterem City, Pablo Zabaleta nie zwlekał zbyt długo z podjęciem decyzji dotyczącej swojej dalszej przyszłości.

Doświadczony obrońca po rozmowach z kierownictwem klubu doszedł do wniosku, że tegoroczny sezon był jego ostatnim w barwach zespołu Obywateli i nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu.

Zaledwie kilka dni po ogłoszeniu tej informacji, 32-latek podpisał dwuletni kontrakt West Hamem United, który od kilku miesięcy wykazywał chęć jego pozyskania. Umowa wejdzie w życie od 1 lipca.

– Jest mi bardzo miło, że mogę być częścią West Ham United. Mam nadzieję, że mogę dać tej drużynie wiele dobrych momentów – powiedziała Zabaleta na łamach West Ham TV.

– Przychodzę tutaj, aby cieszyć się futbolem i miejmy nadzieję, że możemy mieć wspólnie bardzo udany czas.

– Czasami nowe wyzwanie jest potrzebne, nie tylko w życiu osobistym, ale i piłkarskim. Mój czas w Manchesterze City dobiegł końca. To było fantastyczne dziewięć lat.

– Manchester City dał mi możliwość przybycia do tej wspaniałej ligi – Premier League. Myślę, że to właściwy moment dla mnie, aby kontynuować karierę w barwach innego klubu.

– Przeanalizowałem wszystko i stwierdziłem, że chcę dalej grać w Premier League. Mimo, że zostanę w tym samym kraju, jest to da mnie nowe wyzwanie i nie mogę się doczekać. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj