Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Takiej wiadomości po wczorajszym pięknym dniu nie spodziewał się nikt, ale niestety to prawda. Vincent Kompany po 11 latach odchodzi z Manchesteru City i ogłosił, że wróci do swojej ojczyzny. Będzie pełnił funkcję grającego trenera w swoim byłym klubie, RSC Anderlecht.

Za pomocą mediów społecznościowych wydał oficjalne oświadczenie na temat swojego odejścia:

List do kibiców, część I

– Moi drodzy,

Zdobywcy Tarczy Wspólnoty!

Obrońcy Pucharu Ligi!

Obrońcy tytułu mistrza Anglii!

Zdobywcy FA Cup!

Byliśmy świadkami niezwykłego sezonu. 11 lat jako członek niebieskiej rodziny. Nie mogę uwierzyć, że to moja ostatnia wiadomość do was jako członek tego klubu. Niezliczoną ilość razy wyobrażałem sobie ten dzień, wiele razy czułem, że ten dzień jest blisko. To wciąż nie wydaje mi się prawdziwe. Manchester City dał mi wszystko. Próbowałem się odwdzięczyć tak dobrze jak tylko potrafiłem. Jak często ktoś dostaje szansę na zamknięcie tak pięknego rozdziału swojego życia, na reprezentowanie barw klubu z wielkimi tradycjami, piękną historią w tak wielkim stylu? 

Nadszedł czas abym odszedł. To jest przytłaczające, ale nie czuję niczego oprócz wdzięczności. Jestem wdzięczny dla wszystkich, którzy mnie wspierali przez czas tej niesamowitej przygody w tym wyjątkowym klubie. Pamiętam mój pierwszy dzień tutaj równie dobrze jak ten ostatni. Pamiętam o wielkim wsparciu jakie otrzymywałem od ludzi z Manchesteru. 

Nigdy nie zapomnę jak wszyscy kibice Manchesteru City pozostali lojalni wobec mnie zarówno w tych dobrych jak i złych chwilach. Zawsze inspirowaliście mnie żeby się nie poddawać Szejk Mansour zmienił moje życie oraz życie wszystkich kibiców City z całego świata. Na zawsze pozostanę za to wdzięczny. Powstała niebieska armia, która namieszała w ustalonym porządku, to jest niesamowite. Doceniam wszystkie dobre rady i przywództwo dobrego człowieka jakim jest Khaldoon Al Mubarak, City nigdy nie będzie w lepszych rękach. 

Bez moich kolegów z zespołu, osiągnięcie tego nie byłoby możliwe. Stoczyliśmy wiele bitew, ramię w ramię, w dobrych i złych chwilach. Więc wy wszyscy z lat 2008-2009, oraz dzisiejsi zdobywcy potrójnej angielskiej korony: Wam to zawdzięczam!

Specjalne podziękowania dla Pepa i całego sztabu szkoleniowego, byliście niesamowici. Pomagaliście mi stawać się jeszcze silniejszym: Bardzo wam dziękuję.

Chcę również wykorzystać ten moment aby aby wyrazić miłość do moich najbliższych i najdroższych, która nie zna granic. Carla, Sienna, Sire oraz Kai, jedyna poczwórna korona jak dla mnie się liczy. Mój tata (Pierre), Christel i François moi prawdziwi niezwyciężeni. 

Żałuję tylko jednego, że nie mogłem zabrać mojej mamy, Jocelyne na Etihad, aby usiadła na trybunach obok moich dzieci oraz żony. Aby zobaczyła mnie szczęśliwego, robiącego to co kocham w klubie, który kocham. Z głębi serca wiem, że była z nami przez cały ten czas. 

Część II

– Jestem wdzięczny za przeszłość, ale nadal jestem ambitny. Przez następne trzy lata podejmę się roli grającego trenera w klubie RSC Anderlecht. Wiem, że może to być dla was zaskoczenie. To najbardziej pasjonująca, ale racjonalna decyzja w moim życiu. W Anderlechcie, urodziłem się i wychowałem jako piłkarz. W wieku sześciu lat stanowiłem jedno z tym klubem. 

Koniec tego sezonu nie mógł być bardziej pamiętny. Spełniłem tutaj swoje marzenia. Wiele się nauczyłem przez ostanie trzy lata od niesamowitego trenera. Pep Guardiola przywrócił mi miłość do gry. Byłem świadkiem, uczestniczyłem, analizowałem, wchłaniałem, studiowałem. Manchester City gra w taki sposób jaki chcę. To jest styl gry, którego chcę nauczyć oraz widzieć w praktyce. 

Podjąłem decyzję o rozpoczęciu roli grającego trenera w RSC Anderlecht. Chcę podzielić się moją wiedzą z przyszłymi pokoleniami. Tchnę trochę życia z Manchesteru w serce Belgii. 

To nie jest pożegnanie. Do zobaczenia wkrótce. 

Kocham Was, 

Vincent. 

Oto statystyki i sukcesy Vincenta Kompanego w Manchesterze City na przestrzeni 11 lat

– czterokrotny zdobywca Carabao Cup

– czterokrotny mistrz Anglii

– dwukrotny zdobywca Tarczy Wspólnoty

– dwukrotny zdobywca FA Cup

– Piłkarz Roku Premier League 2012

– 360 spotkań 

– 20 bramek 

– 11 asyst

– 11 lat 

LEGENDA! 

Dziękujemy za 11 lat niezapomnianych emocji kapitanie!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj