fot. www.mancity.com

Wyjaśniły się losy najlepszego strzelca w historii Manchesteru City, Sergio Aguero. Zaledwie dwa dni po finałowym meczu Ligi Mistrzów z Chelsea, argentyński napastnik parafował umowę z Barceloną, która obowiązywać będzie do końca sezonu 2022/23. Jednocześnie w umowie 32-letniego piłkarza została wpisana klauzula umożliwiająca mu odejście przy ofercie opiewającej na 100 milionów euro.

W sumie w barwach Manchesteru City, Sergio Aguero strzelił 260 goli, zaliczając 74 asysty i wygrywając przy tym 15 trofeów – 5 tytułów mistrza Premier League, 1 Puchar Anglii, 6 Pucharów Ligi i 3 Tarcze Wspólnoty.

Źródło: www.mancity.com

1 KOMENTARZ

  1. Zatem stało się. Pewna epoka dobiegła już końca. Nie ma tu już nikogo z ekipy trenera Manchiniego ze zwycięskiego sezonu 2011/2012. Przed Aguero jeszcze – być może – ze dwa lata gry na wysokim poziomie, pod warunkiem, że zdrowie mu dopisze. Nie wątpię, że pokaże się z dobrej strony w Barcelonie. W Manchesterze Pep nigdy na niego nie stawiał faworyzując G. Jesusa zatem odejście Aguero jest jak najbardziej uzasadnione. Mimo to dziwnie będzie go oglądać w koszulce innego zespołu. Życzę mu powodzenia.