fot. www.mancity.com

Manchester City uniknie dwuletniej dyskwalifikacji w rozgrywkach Ligi Mistrzów i będzie mógł bez przeszkód występować w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych na świecie ? to efekt apelacji złożonej przez mistrzów Anglii w Trybunale Arbitrażowym w związku z karą nałożoną przez UEFA.

Przypomnijmy, że na początku roku UEFA ukarała Manchester City za naruszenia przepisów finansowego Fair Play dwuletnią dyskwalifikacją w rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz karą finansową w wysokości 30 milionów euro. Angielski klub od samego początku nie zgadzał się z werdyktem i walczył o swoje prawa.

? Większość domniemanych naruszeń zgłoszonych przez klubową komisję kontroli finansów nie zostały wzięte pod uwagę lub uległy przedawnieniu. Zarzuty w odniesieniu do wszelkich nieuczciwych prób ukrywania finansowania kapitałem własnym było bardziej znaczącym naruszeniem, aniżeli utrudnianiem dochodzenia. Nałożenie zakazu uczestnictwa Manchesteru City w rozgrywkach UEFA za brak współpracy klubu przy dochodzeniu komisji było niewłaściwe ? poinformował Trybunał Arbitrażowy w swoim uzasadnieniu.

W związku z nieprawidłowościami, jakie zostały stwierdzone, Manchester City musi jedynie zapłacić karę finansową w wysokości 10 milionów euro.

Źródło: www.mancity.com

12 KOMENTARZE

 1. Hahahahaha.
  Wspaniała wiadomość i kij w oko wszystkim druzynom które się śmiały cieszyły i życzyły jak najgorzej.
  Nasz właściciel ma łeb na karku i nie dopuściłby do takiej sytuacji. Już chyba zawsze będą gwizdy na hymnie ligi mistrzów u nas ? teraz transfery i potęga dalej musi być budowana.

 2. Wszyscy kręcą wały, a nas chcieli ukarac..! Co kogo obchodzi ile mamy pieniędzy, to nasza sprawa.! Gdybym był miliarderem i miał taki kaprys, że kupuję klub to mogę w niego inwestować ile chcę.! Ja wogle nie rozumiałem tych zarzutów od poczatku…! Jest dobrze, bardzo dobrze…! 🙂

 3. Inna sprawa, że porządek w papierach musi być i jakieś wsteczne daty na fakturach i umowach oczywiście nie wchodzą w grę..!
  To tez nauczka dla naszego zarządu.. Nauczka na szczęście bez konsekwencji tym razem.!

 4. Następnym razem się dwa razy zastanowią zanim nas będą publicznie osądzać . Teraz można zacząć transfery – chyba wszystkie nasze cele transferowe na tą oficjalke czekały – jedziemy z paprykarzami. Teraz trzeba wygrać ze sędziami w meczach LM 😀

 5. Najlepsze są krytyczne komentarze naszych krajowych speców od piłki..!!! Znawcy..!!! Jakoś przekręty i wały ległej wam nie przeszkadzają.?? Zakompleksieni hipokryci..!!! Nie przeszkadza wam, że połowa klubów jest własnością miast, inne należą do państwowych spółek..?? To jest normalne..??

 6. Zarząd obiecał i zapewniał, że nic nam nie grozi, chociaż jakiś niepokój był bo jednak pierwszy wyrok zapadł, to i tak jakoś byłem dziwniej spokojny 🙂 Brawo zarząd. A wszystkich kibiców Realu czy Barcelony dupa boli a to ich kluby są najbardziej zadłużonymi na świecie 🙂 Kibiców United i Chelsea boli bo top5 nie daje LM na ten moment i muszą walczyć do końca. A kibiców LiVARpoolu boli bo City coś wygrało haha Śmiesznie się czyta teraz ich wywodów 😀