Nabil Touaizi
fot. www.mancity.com

Napastnik Manchesteru City, Nabil Touaizi został nowym zawodnikiem Espanyolu Barcelona.

19-latek dołączył katalońskiego klubu na podstawie czteroletniej umowy, powracając do Hiszpanii po prawie trzech latach spędzonych w Manchesterze City.

Touaizi przybył na Etihad Stadium w styczniu 2017 roku z Valencii i wkrótce stał się jednym z najzdolniejszych napastników w młodzieżowych zespołach The Citiznes, strzelając 14 bramek w 29 meczach w swoim pierwszym pełnym sezonie.

W następnym sezonie Touaizi był podstawowym zawodnikiem zespołu rezerw, zdobywając kolejne 12 bramek, ale nigdy nie otrzymał szansy w pierwszym zespole dowodzonym przez Pepa Guardiolę.

W ostatnim sezonie Hiszpan strzelił tylko cztery gole, a klub zgodził się na jego powrót do ojczyzny i dołączenie do Espanyolu. W sumie w 81 występach w różnych przedziałach wiekowych, 19-latek strzelił 30 bramek i zanotował 11 asyst.

– Miałem oferty z innych klubów, z wyższych lig, ale zdecydowałem się na Espanyol, ponieważ jest to drużyna o długiej historii, gdzie tworzy się bardzo ekscytujący projekt i myślę, że jest to najlepsze miejsce do rozwoju mojej kariery piłkarskiej – powiedział Touaizi po podpisaniu umowy z Espanyolem.

Źródło: www.rcdespanyol.com