Sergio Aguero i Leo Messi
fot. www.mancity.com

To już pewne. Lionel Messi nie podpisze nowego kontraktu z Barceloną i oficjalnie żegna się z katalońskim klubem, z którym związany był przez 21 lat. Jak poinformował kataloński klub, negocjacje w sprawie nowego kontraktu zawodnika nie powiodły się.

? Pomimo porozumienia między FC Barceloną a Leo Messim i wyraźnego zamiaru obu stron w kwestii podpisania dziś nowego kontraktu, nie może on zostać sformalizowany ze względu na przeszkody ekonomiczne i strukturalne (przepisy hiszpańskiej La Liga).

? W tej sytuacji Lionel Messi nie będzie już związany z Barceloną. Obie strony głęboko żałują, że życzenia zarówno zawodnika, jak i klubu nie mogą się ostatecznie spełnić.

? Barça dziękuje z całego serca Messiemi za wkład w rozwój klubu i życzy mu wszystkiego najlepszego w życiu osobistym i zawodowym.

Messi rozegrał łącznie dla Barcelony 778 spotkań, w których zdobył 672 gole i zaliczył 305 asyst.

W przeszłości Messi był bliski przenosin do Manchesteru City. Aktualnie Obywatele zdają się mieć inne priorytety transferowe, jednakże nie można wykluczyć takiego obrotu spraw. W walce o Messiego powinno liczyć się także Paris Saint-Germain.

Źródło: www.fcbarcelona.com

3 KOMENTARZE

  1. Podkreślam, że Barcelona nie jest w stanie zarejestrować też Sergio Aguero. Manchester City powinien wyciągnąć pomocną rękę i ponownie pozwolić wejść Kunowi na pokład. Wiem, że to brzmi na scenariusz pogranicza fantasy, ale czy odejście Messiego też takim scenariuszem nie jest?

    • Wiem, że to nie jest realne, ale świat oglądał już takie powroty. Messi np. z Argentyna żegnał się i ponownie wracał. Ja zaś mam gdzieś czy Pep ucierpiał by na tym wizerunkowo:-) Fakt faktem, że jeśli Barcelona nie będzie w stanie zakontraktowac Aguero, to ponownie stanie się on wolnymi zawodnikiem