João Cancelo
fot. www.mancity.com

Manchester City oficjalnie poinformował o podpisaniu nowego kontraktu przez Portugalczyka, ​​Joao Cancelo, który przedłużył swoją umowę z klubem o kolejne dwa sezony. Na mocy nowego porozumienia, 27-latek pozostanie na Etihad Stadium do lata 2027 roku.

– Manchester City to fantastyczny klub, więc jestem niesamowicie szczęśliwy z podpisania nowej umowy – powiedział zawodnik po podpisaniu nowej umowy z zespołem Obywateli.

– W Manchesterze City zawodnicy mają wszystko, czego potrzebują, aby osiągnąć swój pełny potencjał, dzięki niesamowitym obiektom, światowej klasy kolegom z drużyny i niesamowitemu trenerowi, który popycha nas do przodu każdego dnia.

– Nie ma lepszego miejsca na grę w piłkę nożną. Mam wiele do osiągnięcia przed końcem mojej kariery, a Manchester City oferuje mi najlepszą szanse na spełnienie moich ambicji. Nowy kontrakt oznacza, że ​​teraz mogę całkowicie skupić się na ulepszaniu mojej gry i zdobywaniu większej liczby trofeów z tym zespołem.

Dyrektor sportowy Manchesteru City, Txiki Begiristain także był zadowolony z przedłużenia umowy uniwersalnego zawodnika.

– Joao jest profesjonalistą w pełnym tego słowa znaczeniu. Absolutnie kocha piłkę nożną i każdego dnia stara się być lepszym. Wyznacza naprawdę wysokie standardy, a każdy młody gracz powinien go obserwować, jeśli chce mieć plan na sukces.

– Nie tylko ma niesamowity talent, ale także wykazuje doskonałe oddanie temu sportowi. Właśnie dlatego może rozegrać tak wiele gier na tak wysokim poziomie. Jego konsekwencja w ciągu ostatnich dwóch sezonów była niesamowita.

„Jest wszechstronny. Niezależnie od tego, czy gra na prawej, czy na lewej obronie, czy w pomocy – robi to na tym samym wysokim poziomie. To marzenie każdego trenera. Bardzo się cieszę, że podpisał nowy kontrakt i nie mogę się doczekać, aż się rozwinie w nadchodzących latach.

Źródło: www.mancity.com