Erling Haaland
fot. www.mancity.com
Manchester City oficjalnie zaprezentował Erlinga Haalanda z Borussii Dortmund jako nowego zawodnika na sezon 2022/23. 21-latek dołączy do klubu 1 lipca po tym jak podpisał pięcioletni kontrakt, który będzie obowiązywać do 2027 roku.

Reprezentant Norwegii strzelił 86 goli w 89 meczach w ciągu dwóch i pół sezonu w Borussii Dortmund, zdobywając Puchar Niemiec i nagrodę Piłkarza Sezonu Bundesligi za rok 2021/22.

– To wielki dzień dla mnie i mojej rodziny – powiedział Haaland po parafowaniu umowy z Manchesterem City.

– Zawsze oglądałem Manchester City i uwielbiałem to robić w ostatnich sezonach. Nie możesz nie podziwiać ich stylu gry, który jest ekscytujący. Stwarzają wiele szans na zdobycie gola, co jest idealne dla gracza takiego jak ja. 

– W Manchesterze City jest wielu światowej klasy piłkarzy, a Pep Guardiola jest jednym z najlepszych trenerów wszech czasów, więc uważam, że jestem we właściwym miejscu, aby spełnić swoje ambicje. 

– Chcę strzelać gole, zdobywać trofea i poprawiać się jako piłkarz i jestem pewien, że mogę to zrobić tutaj w Manchesterze City. To dla mnie świetny ruch i nie mogę się doczekać rozpoczęcia przygotowań do sezonu.

– Obserwujemy Erlinga od kilku lat, więc cieszymy się, że pozyskaliśmy go do Manchesteru City – powiedział dyrektor sportowy Manchesteru City, Txiki Begiristain.

– Jest ogromnym talentem i był jednym z najlepszych napastników w Europie w ciągu ostatnich kilku sezonów. Jego dorobek bramkowy jest wyjątkowy, a jego występy w Borussii Dortmund, a w szczególności w Lidze Mistrzów, udowodniły, że potrafi odnosić sukcesy na najwyższym poziomie.

– Erling ma wszystko, czego oczekujemy od napastnika i jesteśmy pewni, że będzie wyróżniał się w tym składzie i tym systemie.

– Jego rozwój był niezwykły, ale wciąż ma dopiero 21 lat. Przed nim najlepsze lata i jesteśmy przekonani, że może jeszcze lepiej grać współpracując z Pepem Guardiolą.

– To bardzo ekscytujące i jestem pewien, że nasi fani będą cieszyć się oglądaniem występów Erlinga w tym zespole.

Źródło: www.mancity.com