Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu potwierdził, że otrzymał odwołanie od Manchesteru City dotyczące dwuletniego zakazu gry w Lidze Mistrzów oraz grzywny w wysokości 30 milionów euro.

Decyzja Izby Orzekającej UEFA w sprawie naruszeń zasad finansowych Fair Play przez Manchester City została ogłoszona 14 lutego.

Sportowy Sądu Arbitraży potwierdził, że otrzymał odwołanie Manchesteru City, ale zdradził niewiele pod względem harmonogramu ? pomimo założenia, że ??sprawa zostanie przyspieszona, biorąc pod uwagę ramy czasowe związane ze startem kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

W tej chwili City zakaz jest dla następnych dwóch sezonach rozgrywkach UEFA one zakwalifikowania które rządzą ich z Ligi Mistrzów następną kadencję, ale to zależy od odwołania, a także jak szybko decyzja została osiągnięta przez CAS.

? Sąd Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) zarejestrował odwołanie złożone przez klub piłkarski Manchester City przeciwko decyzji podjętej przez UEFA ? poinformował rzecznik CAS.

? Odwołanie dotyczy decyzji Izby Orzekającej Organu Kontroli Finansowej UEFA z dnia 14 lutego 2020 roku, w której uznano, że Manchester City naruszył regulamin licencjonowania klubów i zasady finansowego fair play, w związku z czym UEFA zdecydowała się wyłączyć Manchester City na dwa sezony z rozgrywek klubowych UEFA, do których zakwalifikowałby się klub i ukarać go grzywną w wysokości 30 milionów euro.

? W tej chwili nie można wskazać, kiedy zostanie wydana ostateczna decyzja w tej sprawie.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
vincent4
vincent4
3 lat temu

Bardzo mnie to cieszy bo ten zakaz to kpina, maksymalnie zawieszenie plus kara finansowa. Zreszta nie rozumiem jak moga karac wykluczeniem z CL skoro chodzi o kase, rozumiem blokade transferow jak u Smerfow ale zeby wbic taki zakaz to trzeba naprawde solidnie przewinic, tym bardziej ze te sytuacje mialy miejsce pare lat temu