Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Jak donosi The Guardian Manchester City osiągnął juz wstępne porozumienie w sprawie transferu młodego zawodnika paragwajskiego Club Libertad- Jesusa Mediny. Kwota transferu miałaby wynosić 3 mln funtów, zaś zawodnik zostałby automatycznie wypożyczony do jednego z zaprzyjaźnionych klubów Obywateli.

Sytuacje 20-letniego pomocnika uważnie monitoruje kilka europejskich klubów, jednak jeszcze przed przenosinami do Manchesteru zawodnik podpisze długoterminowy kontrakt z Club Libertad, aby lepiej zabezpieczyć swoją przyszłość.

Wiadomość o wstępnym porozumieniu z Jesusem Mediną wypłynęła kilka dni po tym, jak The Citizens zaprosili na udział w sesji treningowej 2 obiecujących młodzików z Club Atletico Torque, którzy serią wspaniałych występów w lidze urugwajskiej przykuli uwagę sztabu szkoleniowego Manchesteru City. Klub z Ameryki Południowej ujawnił, że porozumienie z Obywatelami dotyczy Valentina Castellanosa praz Nahuela Ferraresi.

Club Atletico Torque opublikowało niedawno tweeta ze zdjęciem obu zawodników, którzy udadzą się do Anglii wraz z dopiskiem: – Gratulujemy zawodnikom Torque, Valentinowi Castellanosowi oraz Nahualowi Ferraresi, którzy zostali zaproszeni do udziału w treningu Manchesteru City, w Etihad Centrum.

Obaj 19-latkowie są już w Manchesterze i byli widziani na treningu Obywateli. Mimo dobrego wrażenia, jakie pozostawił po sobie Ferraresi, zawodnik Atletico Torque najprawdopodobniej zimą dołączy do zespołu New York City. Inaczej wygląda sprawa Castellanosa, który obecnie przebywa w Urugwaju na zasadzie wypożyczenia z chilijskiego United de Chile, co oznacza, że The Citizens mogą negocjować jego ewentualny transfer na Etihad.

Jak donosi chilijska gazeta La Tercera, Valentin Castellanos zrobił na sztabie szkoleniowym Manchesteru City bardzo dobre wrażenie i niewykluczone, że klub rozważy sprowadzenie go do Anglii na stałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj