Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Zdaniem angielskich dziennikarzy, Manchester City oraz Chelsea Londyn uważnie monitorują trudną sytuację Toby’ego Alderwierelda. Belg nie poleciał razem z drużyną Tottenhamu na mecz Champions League z Juventusem i nie otrzymał również powołania na spotkanie z Arsenalem. Krązą plotki, że 28-letni obrońca nie czuje się dobrze w Londynie i chciałby latem opuścić klub.

The Guardian podaje, że Pep Guardiola mógłby być zainteresowany sprowadzeniem wysokiego obrońcy na Etihad. W zeszłym sezonie Alderweireld rozegrał 30 meczów w Premier League i stanowił trzon formacji obronnej drużyny prowadzonej przez Mauricio Pochettino. Długotrwała kontuzja wyeliminowała go jednak w tym sezonie z gry na aż 3 miesiące i po powrocie do zdrowia Belg zagrał jedynie w meczu pucharowym z Newport.

Kontrakt 28-latka wygasa latem, jednak Tottenham ma możliwość przedłużenia go o kolejne 2 lata. Jeśli do tego nie dojdzie, Alderwiereld mógłby zostać wykupiony za kwotę 25,4 mln funtów, co jak na umiejętności doświadczonego Belga nie jest zbyt wygórowaną ceną.