Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Sergio Agüero jest prawdopodobnie najlepszym napastnikiem, który kiedykolwiek przywdziewał koszulkę z herbem Manchesteru City. Argentyńczyk nie tylko zyskał sobie miano żywej legendy klubu z Etihad Stadium, ale być może jest jednym z najlepszych napastników, którzy grali na Wyspach w ostatnim dziesięcioleciu.

Istnieje jednak statystyka, która wydaje się nie potwierdzać tego twierdzenia.

W swojej klubowej karierze reprezentant La albiceleste strzelił grubo ponad 300 bramek, ale dziwnym trafem ani razu nie udało mu się strzelić gola na Anfield Road! Być może dlatego od czasu pobytu 30- latka na Etihad Stadium Manchesterowi City nigdy nie udało się wywieźć kompletu punktów ze stadionu The Reds.

Ostatnim typowam napastnikiem, któremu udała się sztuka strzelania bramki Liverpoolowi na ich własnym terenie był Nicolas Anelka w 2003 roku.

Kolejną ciekawostką jest to, że Agüero w swojej karierze na płytę boiska stadionu przy Anfield Road wybiegał 9 razy. Siedem razy w barwach The Citizens i 2 razy jako piłkarz Atletico Madryt. We wszystkich tych meczach wyśmienity snajper oddał jedynie 11 strzałów, w tym w światło bramki trafiły zaledwie 3 z nich.

Z racji tego zbliżający się wielkimi krokami mecz na szczycie Premier League będzie dla Agüero doskonałą okazją do strzelenia być może zwycięskiego gola dla Obywateli, zamknięcia ust krytykom i zapisania się kolejnymi złotymi zgłoskami w historii 5- krotnych Mistrzów Anglii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj