Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Joshua Kimmich, który był w ostatnim czasie znajdował się w orbicie zainteresowań Manchesteru City zapowiedział, że najważniejsza dla niego jest możliwość regularnych występów w pierwszym składzie.

Przyszłość młodego Niemca w ekipie Bayernu Monachium nie jest pewna-zawodnik pod koniec sezonu narzekał na ilość czasu spędzanego na boisku i małe zaufanie ze strony Carlo Ancelottiego. Mimo to, Kimmich ma świadomość, że występuje obecnie w jednym z 3 najlepszych klubów na świecie i możliwe, że będzie chciał pozostać na Alianz Arenie by powalczyć o miejsce w pierwszej 11 zespołu.

– Przez ostatnie 2 lata grałem więcej razy niż niektórzy- powiedział Niemiec L’Equipe.

– Myślę, że mocno udoskonaliłem swoją grę, a Bayern Monachium to jeden z 3 najlepszych klubów na świecie.

– Niewielu piłkarzy otrzymuje szansę bycia częścią tego klubu. Bycie częścią Bayernu to coś fantastycznego.

– To co jest dla mnie teraz najważniejsze to gra. Na tą chwilę wolę grać jako prawy obrońca aniżeli siedzieć na ławce.

Pep miał okazję już wcześniej współpracować z młodym Niemcem, kiedy trenował Bayern.Katalończyk był pod wrażeniem wszechstronności Kimmicha, który może występować zarówno na prawej obronie jak i w środku pomocy.

– Gram jako środkowy pomocnik w Bayernie, a w reprezentacji na prawej obronie. Praktycznie co 2 miesiące muszę dostosowywać się do gry na innej pozycji. Moje odczucia odnośnie gry na prawej obronie zmieniły się, na co wpływ miały udane występy w reprezentacji właśnie tam.