Neymar Messi
fot. www.goal.com

Odejście Leo Messiego z FC Barcelony w perspektywie najbliższych kilku dni jest bardzo prawdopodobne. Znakiem zapytania jest jednak drużyna, w której w przyszłym sezonie występować miały argentyński zawodnik.

Dotychczas zdecydowanym faworytem do pozyskania 33-latka wydawał się być Manchester City, jednakże plany Obywateli może pokrzyżować Paris Saint-Germain.

Według reportera Sky Sports News, Bryana Swansona, gwiazdor paryskiego klubu – Neymar poprosił władze PSG o złożenie oferty transferowej argentyńskiemu zawodnikowi.

Mówi się również, że Brazylijczyk odbył rozmowę telefoniczną z Messim, podczas której ustalili, że ponownie zagrają w barwach jednego klubu. O jaką drużynę chodzi?

ESPN twierdzi, że ta transfer Messiego do Paryża jest tak samo prawdopodobny jak to, że Neymar przeprowadzi się do Manchesteru.

Źródło: www.skysports.com / www.espn.com

6 KOMENTARZE

  1. Zdecydowanie wolałbym oglądać popisy Neymara niż Sterlinga. Jednak obecność Neymara w drużynie to duże ryzyko bo jego gwiazdorstwo mogłoby podzielić lub wręcz zniszczyć drużynę. Najprawdopodobniej doszłoby do jego ostrej rywalizacji o przywództwo w zespole, zapewne nie z Messim, ale niewykluczone, że z Kevinem De Bruyne.

  2. To już by nie był Manchester City, tylko galaktyczny cyrk na kółkach. Messi w Manchesterze City jeszcze ma sens, bo Guardiola nie pozwoli mu „robić za trenera”. Aguero ma w City status Boga, a Messi z racji kumplowania się z Sergio nie będzie miał z tym problemu. Reszta paczki zna swoje miejsce w szeregu i wie, że De Bruyne jest najlepszym graczem w City. Natomiast Neymar to już by było za dużo. Zresztą, to po prostu zwykły fake. Nikt nie jest w stanie zakupić Messiego i Neymara w jednym okienku. Już o zakup Messiego będzie trudno.

  3. Nie do końca fake. Neymar ma kontrakt z PSG ważny do czerwca 2022 r., zatem ważny jeszcze 2 lata. Jeśli go nie przedłuży w ciagu 1 roku to raczej nie przedłuży go w ogóle i odejdzie. Katarscy właściciele PSG staną na głowie, żeby tak się nie stało, ale jeśli Brazylijczyk się uprze to będą zmuszeni go odsprzedać w przyszłe lato albo pozwolić mu odejść zupełnie za darmo za 2 lata. Zatem odejście Neymara do innego bogatego klubu za rok nie jest nierealne. Szykuje się kolejna telenowela z jego udziałem.