Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowcy Manchesteru City i Manchesteru United – Pep Guardiola i Jose Mourinho od wielu lat żyją w nie najlepszych relacjach.

Obaj szkoleniowcy w przeszłości pracowali razem w Barcelonie, później ich drogi się rozeszły, a relacje mocno pogorszyły. 

Wraz z chwilą, kiedy obaj znaleźli się w angielskiej Premier League, pojawił się obawy, że ich konflikt może odżyć z podwójną siłą.

Dziennik The Sun twierdzi jednak, że Jose Mourinho może zakopać topór wojenny podczas nadchodzących derbów Manchesteru. Portugalczyk chce podtrzymać tradycję podejmowania menadżerów drużny przeciwnej lampką wina po końcowym gwizdku sędziego, co zwiastuje spotkanie dawnych przyjaciół.

Podejmowanie trenera drużyny przeciwnej lampką wina po zakończeniu meczu było tradycją w Manchesterze United za rządów trenera Sir Alexa Fergusona. Mourinho chce powrócić do tej tradycji.

Zaproszenie od Mourinho z całą pewnością byłoby sporym zaskoczeniem dla samego Guardioli. Jeżeli tak się stanie, to od Pepa zależeć będzie, jak będą kształtować się ich relacje w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj