Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Z Antonio Valencia i Anderem Herrerą, ale bez Paula Pogby, przystąpi Manchester United do czwartkowego, derbowego spotkania z Manchesterem City.

Szkoleniowiec klubu z Old Trafford, Jose Mourinho nie będzie mógł skorzystać na Etihad Stadium także z takich piłkarzy jak Marcos Rojo, Zlatan Ibrahimovic, Juan Mata, Phil Jones i Chris Smalling, ale nie martwi się tym faktem.

– Ufam chłopakom. Zagramy z City zawodnikami, których mamy w ostatniej części sezonu i będziemy walczyć do ostatniej sekundy. Jesteśmy wojownikami, chłopcy są wojownikami i będziemy walczyć – powiedział portugalski trener.

Mourinho stwierdził także, że dla jego zespołu nie jest istotna rywalizacja z Manchesterem City, ale zajęcie miejsca premiowanego awansem do Ligi Mistrzów.

– To nic nie znaczy. Jeśli zajmiemy piąte miejsce, a oni szoste, to nic nie znaczy. Jeśli oni zajmą trzecie miejsce, a my czwarte i będą przed nami, będzie to znaczyć wiele.

– Tu nie chodzi o Pepa Guardiolę, tu nie chodzi o City. Chodzi o nasze cele i grę w Lidze Mistrzów. Nadal mamy tam otwarte drzwi.