Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Niedawno pisaliśmy o zainteresowaniu Torino przedłużeniem wypożyczenia Joe Harta. Jak się okazuje, włodarzom klubu mocno zależy na szybkiej decyzji Manchesteru City w sprawie przyszłości Anglika. Na tyle mocno, że trener, Sinisa Mihajlovic Rzymian postanowił zadzwonić w tej sprawie do Obywateli!

Szkoleniowcowi Torino bardzo podoba się boiskowa postawa Harta i nie ukrywa on, że chętnie wypożyczyli by bramkarza na kolejny rok, jednak wszystko zależy od decyzji Manchesteru City. Wiadomo, że najwygodniejszą opcją dla obydwu stron byłby transfer definitywny, jednak włoski klub na to nie stać.

– Chciałbym, żeby Hart został w Torino na kolejny rok, ale zarówno my, jak i sam zawodnik wiemy, że nie możemy go kupić – stwierdził Sinisa Mihajlovic.

– Moglibyśmy co najwyżej wypożyczyć go na kolejny rok, ale to zależy już od Manchesteru City oraz od samego zainteresowanego.

– Chcielibyśmy jednak znać odpowiedź jak najwcześniej, ponieważ jeśli nie uda nam się zatrzymać Harta na kolejny rok, to musimy już teraz szukać innych rozwiązać na obsadę jego pozycji.

– Torino może jedynie wypożyczyć go na kolejny rok, jednak wszystko jest w rękach Manchesteru City, potrzebujemy jednak szybkiej i jednoznacznej odpowiedzi, żeby móc planować już naszą przyszłość.

Podczas przerwy reprezentacyjnej Joe Hart mówił o tym, jak dobrze czuł się w Manchesterze, jednak przyznał, że jego sytuacja się zmieniła.

– Jestem otwarty na propozycje. Chcę jedynie być częścią najlepszego klubu jakiego mogę być. Jeśli ktoś będzie chciał, abym był ich podstawowym bramkarzem, to zrobię wszystko by na to zasłużyć – podkreślił bramkarz.