Leo Messi
fot. www.goal.com

Informacja o możliwym odejściu Leo Messiego z FC Barcelony wywołała szereg dyskusji dotyczących przyszłości Argentyńczyka. Przypomnijmy, że we wtorek 33-letni zawodnik zwrócił się do władz katalońskiego klubu z oficjalną prośbą o odejście z klubu w tegorocznym letnim okienku transferowym.

Przypomnijmy, że na mocy ustaleń zawartych pomiędzy Messim, a Barceloną, zawodnik miał prawo do aktywowania klauzuli pozwalającej mu na jednostronne zerwanie kontraktu. Kwestią sporną jest jednak to, do kiedy zawodnik powinien poinformować klub o swoich planach.

Zainteresowanie Messim wykazują takie kluby jak Manchester City, Manchester United, Inter Mediolan i Paris Saint-Germain. Mówi się jednak, że Messi ma już za sobą rozmowę z trenerem Pepem Guardiolą i bierze pod uwagę jedynie transfer na Etihad Stadium. Poniżej możliwe scenariusze, jak może potoczyć się sprawa transferu Messiego.

1) Akceptacja klauzuli przez Barcelonę

Jest to opcja preferowana zarówno przez Messiego, jak i zainteresowane kluby. Na ten moment wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby Barcelona pozwoliła na takie rozwiążanie.

2) Batalia prawna z Barceloną

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Katalończycy nie zgodzą się na uznanie woli zawodnika. Według Katalończyków, klauzula zawodnika wygasała z dniem 10 czerwca i do tego dnia powinien on formalnie poinformować o chęci opuszczenia Blaugrany. Jeżeli Messi nie zmieni zdania, Barcelona rozpocznie przygotowania do sądowego sporu z zawodnikiem. Jeżeli potoczy się on po myśli Katalończyków, Messiego będzie obowiązywać klauzula odstępnego w wysokości 700 milionów euro, a to uniemożliwi jego odejście latem.

3) 222 + 1

Według as i RAC1, Barcelona ma świadomość, że załagodzenie sprawy z Messim może być niewykonalne, w związku z czym może rozważać jego sprzedaż po rekordowej cenie. Chodzi o kwotę 222 milionów euro, które PSG zapłaciło w 2017 roku za Neymara plus symboliczne euro.

4) Włączenie Gabriela Jesusa do transferu Messiego

Z Barceloną oprócz Messiego pożegnać ma się również Luis Suarez. Jak informuje as i Globoesporte, Barcelona rozważa zakontraktowanie Gabriela Jesusa w miejsce Urugwajskiego napastnika. Niewykluczone zatem, że Brazylijczyk trafiłby do Katalonii w rozliczeniu za Messiego.

Źródło: www.as.com / www.globoesporte.globo.com / www.www.rac1.cat

1 KOMENTARZ

  1. Najpierw wzmocnienie obrony i czystki w składzie. Bo do teraz kupilismy jednego ake . Chyba ze znowu te mozgi mysla po co kupowac obrone jak teraz bedziemy miec messiego. Jeżeli przejdzie za darmo i Stać City na jego tygodniowke to czemu nie.