Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Benjamin Mendy udzielił ostatnio wywiadu, w którym przyznał, że Raheem Sterling zawsze był dla niego trudnym przeciwnikiem. Francuz i Anglik, którzy teraz wspólnie reprezentują barwy Manchesteru City, w przeszłości wielokrotnie mierzyli się ze sobą w meczach młodzieżowych reprezentacji swoich krajów.

– Raheem denerwował mnie od kiedy byliśmy dzieciakami!

– Zaczęliśmy grać przeciwko sobie kiedy mieliśmy po 16 lat, w meczach Francji z Anglią. Potem spotkaliśmy się w wieku 17 lat na mistrzostwach Europy. Graliśmy też przeciwko sobie na poziomie U-20 i U-21, a teraz w seniorskiej reprezentacji. Oczywiście był również mecz Monaco-City w ubiegłym sezonie. Znamy się bardzo, bardzo dobrze.

– Wolę grać z nim w jednej drużynie, tak jest naprawdę dużo lepiej!

– On powiedział mi to samo, kiedy się tutaj pojawiłem. To były jego pierwsze słowa do mnie!

Lewy obrońca The Citizens i reprezentacji Francji, przechodzący obecnie rehabilitację po operacji prawego kolana, w rozmowie wysoko ocenił także umiejętności Ousmane Dembele i Paulo Dybali.

– Nigdy nie grałem przeciwko Ousmane Dembele, ale to musi być trudne. Sterling i Dembele to dwaj zawodnicy, z którymi wiem, że ciężko sobie poradzić na boisku. Podobnie jest z Dybalą.