Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Według informacji portalu Goal.com Benjamin Mendy i Vincent Kompany w przyszłym tygodniu wrócą do Manchesteru, aby kontynuować leczenie urazów.

Mendy w wyniku kontuzji, której doznał w spotkaniu z Crystal Palace, od miesiąca przebywa w Barcelonie. W stolicy Katalonii 23-latek pod koniec września przeszedł operację uszkodzonego więzadła krzyżowego w prawym kolanie, a następnie odbył rehabilitację pod okiem doktora Ramona Cugata. Powrót do zdrowia lewego obrońcy The Citizens podobno przebiega bardzo dobrze (wciąż nie wiadomo jednak, czy uda mu się wrócić do gry wcześniej niż pod koniec kwietnia) i w przyszłym tygodniu Francuz ma pojawić się w Manchesterze. Tam zostanie oceniony przez personel medyczny klubu i poddany odpowiednio ułożonemu programowi, mającemu na celu przywrócenie go do pełni formy w ciągu najbliższych miesięcy.

We wtorek w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie Mendy’ego z Vincentem Kompany’m i Brahimem Diazem w Barcelonie. Brahim w ubiegły weekend w meczu EDS z Derby County doznał urazu kolana i według diagnozy będzie pauzować trzy tygodnie.

Kompany natomiast ma wrócić do treningów w nadchodzącym tygodniu. W wyniku kontuzji łydki, której doznał w sierpniowym meczu Belgii z Gibraltarem (piętnastej w ciągu ostatnich pięciu lat), kapitan Obywateli opuścił w tym sezonie już jedenaście spotkań. Pod koniec września wrócił co prawda do treningów z zespołem, ale nastąpił nawrót problemów zdrowotnych, który ponownie wyłączył go z ćwiczeń. W Barcelonie Belg przeszedł badania i w przyszłym tygodniu ma zacząć trenować.

Źródło: @Brahim (twitter)