Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Słodko-gorzkie wiadomości płyną do nas z błękitnej części Manchesteru przed wtorkowym meczem z West Bromwich. Jak podają angielskie media zdolny do gry jest już John Stones, który zmagał się z urazem, jednak do listy piłkarzy, którzy nie wystąpią z powodu kontuzji dołączył Fabian Delph.

Rola były zawodnika Aston Villi w tym sezonie jest marginalna, jednak Pep Guardiola postawił na niego w pucharowym meczu z Arsenalem, przegranym ostatecznie po dogrywce, co mogłoby wskazywać na to, że Katalończyk nie skreślił jeszcze 27-letniego zawodnika. Wtedy to, Anglik po raz ostatni pojawił się na boisku, zaś jego uraz wyklucza go już z gry w 2 ostatnich meczach sezonu.

Dobrą wiadomością jest zielone światło do gry dla innego Anglika w składzie – Johna Stonesa, który zmagał się z kontuzją mięśniową. 22-latek pauzował przez ponad miesiąc, co jednak dało szansę regularnych występów Vincentowi Kompany’emu. Nie zapowiada się, by Pep wystawił powracającego po kontuzji Stonesa w pierwszym składzie na mecz z West Bromwich, rezygnując z Nicolasa Otamendiego bądź wspomnianego już Kompany’ego, którzy rozpoczynali w wyjściowej 11 ostatnie 6 meczów Obywateli, zachowując przy tym 3 czyste konta.