Leo Messi
fot. www.goal.com

Manchester City w dalszym ciągu pracuje nad transferem zawodnika Barcelony, Leo Messiego i już podczas styczniowego okienka transferowego, może podjąć kolejną próbę sprowadzenia Argentyńczyka na Etihad Stadium.

33-latek bezskutecznie próbował opuścić Hiszpanię podczas letniego okienka transferowego, powołując się na klauzulę w swoim kontrakcie, która dawała mu możliwość swobodnego odejścia wraz z końcem sezonu.

Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że ??data zakończenia sezonu została opóźniona, ale zapisy w umowie piłkarza pozostały niezmienione. W związku z możliwym sporem prawnym, Messi zdecydował się wypełnić umowę z Blaugraną.

Manchester City był bliski pozyskania Messiego i jest niemalże pewne, że będzie próbował dopiąć swego latem, ale według The Sun, Anglicy mogą powalczyć o piłkarza jeszcze w styczniu.

Gazeta twierdzi, że Barcelona zdaje sobie sprawę, że latem nie zarobi na Messim ani centa i może zdecydować się na rozmowy zimą, aby podreperować kluby budżet i zredukować listę płac.

Źródło: www.thesun.co.uk