Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Pep Guardiola prowadzi Manchester City od 2016 roku, a jego umowa z klubem z Etihad Stadium obowiązuje do 2023 roku. Od wielu lat pragnieniem Manchesteru City jest triumf w Lidze Mistrzów, jednak dotychczas Hiszpanowi nie udało się zrealizować tego zadania. Wydawało się, że marzenia ziszczą się w tym sezonie, jednak Obywatele okazali się gorsi od Chelsea.

Porażka z Chelsea wywołała wiele negatywnych opinii dotyczących Guardioli oraz wątpliwości czy jest on w stanie zagwarantować Manchesterowi City triumf w najbardziej prestiżowych rozgrywkach e Europie.

Pomimo krytycznych głosów, Manchester City chce kontynuować współpracę z Hiszpanem, o czym zapewnił szef klubu, Khaldoon Al Mubarak.

? Współpraca z Guardiolą jest wspaniałą współpracą. Jest w odpowiednim środowisku, ma wokół siebie odpowiednią infrastrukturę do tworzenia czegoś wielkiego ? powiedział Al Mubarak.

? Mamy świetną relację i pełne zaufanie do Pep, ponieważ tak wiele razem osiągnęliśmy. Podróż trwa i będzie trwać tak długo, jak długo Pep Guardiola będzie tutaj szczęśliwy, a my jesteśmy szczęśliwi.

? Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnął ten zespół. Kiedy dojdziesz do finału Ligi Mistrzów ? szczytu piłki nożnej, szczytu sportu, jest to niesamowite osiągnięcie i jest to niezwykły sezon pod każdym względem. To również kulminacja lat ciężkiej pracy, aby osiągnąć ten poziom spójności, oczekiwań, który Manchester City osiągnął teraz. Jesteśmy klubem, który będzie walczył o najwyższe cele rok po roku.

? Nie możesz wygrywać co roku, ale z roku na rok będziemy blisko. Chodzi o pójście do przodu i zawsze, gdy napotykamy na niepowodzenia, przegrupowujemy się i wracamy silniejsi. Wszyscy jesteśmy smutni z powodu przegranej w finale Ligi Mistrzów, ale wrócimy do tego finału i wygramy, obiecuję.

Źródło: www.mancity.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments